Łańcuszki srebrne – idealne na każdą okazję

Wychodząc na wieczorną kolację, biżuteria dopełnia naszą stylizację. Aby łańcuszek srebrny idealnie współgrał z naszą kreacją, warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pomogą nam wybrać odpowiedni naszyjnik.

Odpowiednia długość

Każdej kobiecie znany jest problem zbyt krótkiego łańcuszka, który albo nie najlepiej układa się na bluzce i obojczykach, jak i tak długiego, który ciągle chowa się pod nią. Dlatego właśnie długość łańcuszka warto dobierać zarówno do postury ciała jak i do ubrań z którymi będzie noszony. Podczas zakupu, z pomocą doświadczonego sprzedawcy możemy swobodnie zmierzyć jego długość i dobrać odpowiedni.

Srebrny czy złoty?

Ta kwestia czasem staje się ta najtrudniejszą. Złote łańcuszki zawsze wyglądają na droższe, bardziej luksusowe – przy tym ich cena jest równie wysoka. Natomiast łańcuszki srebrne, dobrej jakości są tańsze i wyglądają równie elegancko jak i te złote. Wybór więc jest sprawą indywidualna. Jest wiele kobiet i mężczyzn, które noszą tylko i wyłącznie złotą biżuterię – są też tacy, którzy w swojej kolekcji mają tylko srebrne modele.

Odpowiedni wisiorek

Wielkość wisiorka powinna być dopasowana do długości i wagi łańcuszka. Zbyt delikatny łańcuszek w stosunku do ciężkiej zawieszki może szybko ulec uszkodzeniu. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest przymierzanie wisiorków na własnego łańcuszka w salonie jubilerskim.

Równie ważny jest komfort noszenia. Bez znaczenia czy nosimy łańcuszki srebrne czy złote, nie mogą one haczyć o ubrania i zostawiać śladów na skórze. Często zdarzają się w ofertach sklepów łańcuszki o pięknych splotach, które są zbyt ostre w kontakcie ze skóra i niestety noszenie ich powoduje dyskomfort.

Navigation