Bransoletki z kamieni naturalnych o niezwykłym znaczeniu

bransoletka z kamieni naturalnych

Noszona biżuteria nie ogranicza się do wyrobów ze złota bądź srebra w klasycznych formach. Coraz częściej poszukiwane są unikalne ozdoby, które umożliwią wyróżnienie się z tłumu oraz podkreślenie indywidualności. Oryginalność takiej biżuterii zapewniają między innymi kamienie naturalne, które z pewnością polubią fanki natury, mogąc z ich użyciem w pełni wyrazić swoją osobowość i poczuć się wyjątkowo. Kamienie są komponentem idealnym do stworzenia bransoletek. Na jakie warto zwrócić uwagę?

Bransoletka z kamieni naturalnych – czy warto ją wybrać? 

Kamienie naturalne charakteryzują się szeroką gamą kolorystyczną, dzięki czemu powstaje z ich udziałem wiele wariantów bransoletek, co pomaga zachować indywidualność, a jednocześnie każdy, nawet najbardziej wymagający klient jest w stanie znaleźć dla siebie coś, wpisującego się w jego gusta. Poza aspektami wizualnymi bransoletka z naturalnymi kamieniami wykazuje pozytywne działanie na organizm, bowiem uważa się, że kamienie odpowiednio dobrane do charakteru człowieka wpływają na lepsze samopoczucie, pomagają w utrzymaniu dobrej energii, uspokajają czy też polepszają jakość snu. Nadaje to nutę tajemności oraz swego rodzaju magii noszonej bransoletce, która może pełnić rolę talizmanu. 

Wspomniana wcześniej kolorystyka, w jakiej występują bransoletki z kamieni naturalnych nie jest bez znaczenia. Każdy z kolorów posiada inne właściwości oraz symbolizuje odmienne wartości, co daje możliwość nie tylko dopasowania do stylizacji, ale i do oczekiwanych rezultatów. Natomiast ich trwałość pozwala na długotrwałe noszenie i przekazywanie z pokolenia na pokolenie, w związku z czym bransoletki mogą stanowić symbol rodzinny. 

Piękne bransoletki z naturalnymi kamieniami znajdziesz na mokait.com.pl.

bransoletka z kamieni naturalnych

Najczęściej wykorzystywane kamienie do ozdabiania bransoletek oraz ich znaczenie

Bransoletka z kamieni może występować w wielu wariantach, w zależności od zastosowanego do jej wykonania ozdobnika. Wśród najpopularniejszych kamieni są:

  • ametyst, zmniejsza odczuwanie stresu oraz zapewnia poczucie szczęścia i zadowolenia
  • malachit, dodaje pewności siebie i motywuje do działania
  • szafir, zapewnia spokój i wprowadza w dobry nastrój
  • hematyt, nadaje siły i polepsza koncentrację 
  • jadeit, działa relaksująco i odpręża

Navigation