Złote pierścionki zaręczynowe, jaki wybrać?

złote pierścionki

Pierścionek zaręczynowy to nie tylko deklaracja miłości, ale również biżuteria dumnie noszona przez ukochaną. W wyborze pierścionka główną rolę ogrywa kolor kruszcu. Obecnie, na rynku jubilerskim dostępnych jest wiele modeli pierścionków, czym więc należy się kierować?

Jakość złota

Ważną kwestią przy zakupie złotego pierścionka jest jego próba. Powszechnie wiadomo, że im wyższa próba, tym więcej czystego złota w złocie. Niestety wyższa jest także cena pierścionka. Dlatego też, na początku warto zastanowić się jaki budżet mamy do dyspozycji. Najczęściej wybór pada jednak na złoto o próbie 585. Stop ten charakteryzuje się wysoką zawartością złota z domieszką innych kruszców. Złote pierścionki o takiej próbie są jednak trwalsze i bardziej odporne na zarysowania.

Określ styl pierścionka

Drugą ważną kwestią jest styl pierścionka. Warto zastanowić się nad tym, jakiego typu biżuterię nosi ukochana osoba i wybrać na tej podstawie pierścionek. Do wyboru mamy bowiem różne kolory złota. Żółte złoto będzie odpowiednie dla kobiet, które lubią klasyczny styl i na co dzień noszą taką biżuterię. Białe złoto sprawdzi się u kobiet, które wolą stonowaną biżuterię. Oprócz tego, dostępne są również pierścionki dwukolorowe, które łączą w sobie klasykę z nowoczesnymi trendami.

Wybór kamienia

Do wyboru mamy kamienie szlachetne i półszlachetne. Obecnie na rynku występuje wiele modeli z kamieniami półszlachetnymi. Złote pierścionki z cyrkoniami zyskały na popularności i są wybierane równie często, co pierścionki z kamieniami szlachetnymi.

Navigation