Wybieramy złoty pierścionek z topazem

złoty pierścionek z topazem

Biżuteria może być piękną ozdobą, a na uwagę szczególnie zasługują pierścionki. W salonach jubilerskich można znaleźć wiele modeli z różnego rodzaju złota i z różnymi kamieniami. Jednym z bardziej eleganckich i niepowtarzalnych jest topaz. Jego cechą charakterystyczną jest to, że pięknie odbija światło.

Co to jest topaz?

Złoty pierścionek z topazem będzie dobrym wyborem dla kobiet urodzonych w listopadzie, ponieważ temu miesiącowi przypisuje się ten właśnie kamień. Samo słowo topaz oznacza ogień. Najcenniejsze odmiany występują w ciepłych kolorach: złotym, żółtym, pomarańczowym i czerwonym. Dawniej wierzono, że barwa kamienia pochodzi od dotyku słońca.

Topaz w biżuterii

Topaz jest trwałym kamieniem, dlatego dobrze sprawdza się w różnego rodzaju biżuterii. Z racji tego, że topaz pierścionek daje się łatwo ciąć i formować, może przybierać nawet najbardziej nowoczesne formy. Klasyczne połączenie niebieskiego kamienia z białym lub żółtym złotem jest eleganckie i ponadczasowe.

Symbolika topazu

Powszechnie topazy uznaje się za symbol miłości, pasji i pożądania, a noszenie złotego pierścionka z topazem ma zwiększać radość życia. Symbolika kamienia zmienia się wraz z jego kolorystyką.

Poszukując pierścionka z topazem, najlepiej jest udać się do renomowanego sklepu jubilerskiego. Dzięki temu zyskuje się pewność, że zarówno kamień jak i złoto będą wysokiej jakości. W końcu nikt nie chce, żeby biżuteria, która często stanowi prezent, posiadała jakieś wady lub, co gorsza, nie była autentyczna.

Navigation