Nieśmiertelnik srebrny jako rodzaj spersonalizowanej biżuterii

nieśmiertelnik

Co to takiego nieśmiertelnik i kto go zazwyczaj nosi? Ten jeszcze do niedawna całkiem użytkowy przedmiot stał się elementem męskich i damskich stylizacji nie tylko w stylu militarnym, ale również sportowym i casualowym. Co warto wiedzieć o tym rodzaju biżuterii?

Co warto wiedzieć o historii nieśmiertelnika?

nieśmiertelnik w sklepie Marko.pl

Pierwsze konkretne dowody na noszenie tego rodzaju przedmiotów pochodzą z czasów wojny secesyjnej, ale prawdopodobnie ich historia jest znacznie bardziej odległa. Nieśmiertelnik z grawerem pierwotnie służył osobom, które brały udział w wojnie, czyli przede wszystkim żołnierzom. Składały się one z dwóch blaszek, z których jedną odsyłano do rodziny, a drugą pozostawiano przy rannym lub zmarłym. Dzięki temu jego losy były znane rodzinie. Mógł mieć on także inną formę, np. drewnianej kapsułki, w której znajdowała się kartka z podstawowymi informacjami lub nawet kawałka materiału naszytego na ubranie.

Unikalna i spersonalizowana biżuteria

Nieśmiertelnik srebrny to obecnie coraz bardziej modny rodzaj spersonalizowanej biżuterii. Darowany jest on bliskiej osobie, która wcale nie musi być żołnierzem, bo równie dobrze może być dziennikarzem czy podróżnikiem. W nieśmiertelniku z grawerem chodzą również osoby, które chcą wyrazić swoje oryginalne podejście do życia, ponieważ można na nim wygrawerować nie tylko dane personalne, ale również motta życiowe, osobiste wyznania czy podziękowania. Noszony bywa na łańcuszku, bransoletce, a nawet w formie breloka. Idealnie pasuje do stylu militarnego, a także sportowego czy casualowego.

Navigation