Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy – z jakiego materiału?

pierścionki zaręczynowe

Wybór pierścionków zaręczynowych na rynku jest ogromny, co tylko w pewnym sensie jest pozytywnym zjawiskiem dla panów stojących przed koniecznością wyboru takiej biżuterii. Szeroka gama powoduje też, że często nie wiadomo, jak wybrać ten najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy. W takich przypadkach warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał wykonania – a tu także możliwości jest wiele.

Jaki kruszec wybrać na pierścionek zaręczynowy?

Choć wybór biżuterii jest obecnie dziś praktycznie nieograniczony, a ozdoby wykonuje się z przeróżnych, nieraz bardzo zaskakujących materiałów, raczej nie zdarza się, by pierścionki zaręczynowe były wykonywane z materiałów innych niż metale szlachetne. Co jednak ciekawe, nie jest to tylko złoto w różnych wariantach czy – dostępna tylko dla nielicznych – platyna. Bez przeszkód można też wybrać pierścionek zaręczynowy ze srebra, szczególnie że wiele kobiet przedkłada ten metal nad złoto. W takim przypadku jednak, by biżuteria ta nie była zbyt mało wartościowa, co nie byłoby dobrym wyborem, warto postawić na wyrób ozdobiony minerałem szlachetnym.

Jaki kamień w pierścionku zaręczynowym?

W sprzedaży znaleźć można liczne warianty pierścionków zaręczynowych z cyrkoniami, czyli kamieniami szlachetnymi. Dobrze udają one inne kamienie, zwłaszcza brylanty, a przy tym kosztują nieporównywalnie mniej. Jednak jeśli tylko można sobie na to pozwolić, na pewno warto postawić na minerały szlachetne. Są one piękne, długo zachowują blask i piękno, a często też mają określoną symbolikę. Niektórzy uważają nawet, że mają tajemną moc!

Navigation