Który rodzaj złotej biżuterii jest najpopularniejszy?

Złota biżuteria

Biżuteria ze złota już od starożytności cieszyła się ogromną popularnością. Złoto jest kruszcem niezwykle rzadkim i jego ilość jest ograniczona. Sprawia to, że jest ono jednocześnie bardzo cenne. Dziś już nie trzeba być jednak królem lub księżniczką, by cieszyć się pięknem złotych ozdób. Oferta salonów jubilerskich obejmuje bowiem zarówno biżuterię z czystego metalu, jak również ozdoby, które są jedynie pozłacanie. Każdy może więc znaleźć coś na własną kieszeń.

Jaki rodzaj złotej biżuterii cieszy się największą popularnością?

W asortymencie współczesnych sklepów jubilerskich można znaleźć najróżniejszą biżuterię wykonaną ze złota. Należą do nich między innymi kolczyki i naszyjniki. Największą uznaniem darzone są jednak złote pierścionki. Oferta tych wyrobów obejmuje zarówno pierścionki wykonane z czystego złota, jak również modele, które pokryte są jedynie z zewnątrz cienką jego warstwą. Wiele produktów tego typu, zwłaszcza przeznaczonych na zaręczyny, jest dodatkowo wzbogaconych o kamienie szlachetne i półszlachetne, do których należą najczęściej brylanty, ale również szmaragdy czy ametysty.

Złota biżuteria

Dlaczego złoto jest kruszcem pożądanym przy wyrobie biżuterii?

Złoto to pierwiastek, który charakteryzuje się dużą biernością chemiczną. Oznacza to, że bardzo niechętnie wchodzi w różne reakcje chemiczne z czynnikami obecnymi w jego otoczeniu. Dlatego właśnie od lat wiedziano, że jest to dobry materiał do wyrobu złotej biżuterii. Gdy inne surowce niszczeją, złoto dzięki swoim właściwościom zachowuje swój piękny połysk i wytrzymałość przez długie lata.

Navigation