Jak wybrać komplet biżuterii ślubnej i tego nie żałować?

kolczyki i bransoletka ślubna

Czy mianem biżuterii ślubnej należy określać jedynie obrączki? Choć takie podejście jest dość popularne, warto zrezygnować z niego, bo może wprowadzać w błąd. Gdy w grę wchodzi biżuteria ślubna komplety kolczyków, łańcuszków i bransoletek wykorzystywane są przecież także po to, aby ozdobić kreację panny młodej. Nietrudno się przy tym domyślić, że nie każdy wybór biżuterii ślubnej jest trafiony.

Najważniejsze funkcje biżuterii ślubnej

Od kompletów biżuterii ślubnej oczekuje się przede wszystkim tego, że pozwolą na spajanie w harmonijny sposób poszczególnych elementów stylizacji, na którą zdecydowała się panna młoda. Powinny więc uszlachetniać ją i dodawać jej blasku, nie tylko symbolicznie, ale i bardziej dosłownie. To właśnie dlatego biżuteria ślubna nie powinna być wybierana w sposób przypadkowy. Nie należy spieszyć się z jej zakupem, bo musi korespondować zarówno z fryzurą, jak i z suknią panny młodej. Nie można z nim jednak również zwlekać.

kolczyki i bransoletka ślubna

Jak wybrać idealną biżuterię do ślubu?

Nie ma jednej zasady, której przestrzeganie sprawiłoby, że komplet biżuterii ślubnej okazałby się idealny. Bardzo często zwraca się jednak uwagę na to, że przesada może być bardziej ryzykowna niż nadmierna skromność. Zestaw, na który składają się kolczyki i bransoletka ślubna jest więc lepszą opcją niż bardziej rozbudowana propozycja obejmująca dodatkowo diadem, naszyjnik i broszkę. Biżuteria powinna podkreślać kobiece piękno, trudno jednak mówić o osiągnięciu przez nią tego celu, gdy przytłacza pannę młodą.

Szukając idealnego kompletu z kolczykami i bransoletką ślubną warto pamiętać także o tym, że biżuteria ma swój styl. Jeśli więc ktoś zdecydował się na suknię ślubną w stylu boho, a jednocześnie stawia na kolczyki z iskrzącymi się kryształami, nie musi wcale gwarantować takim zestawem satysfakcjonującego efektu końcowego. Ewentualne wątpliwości warto więc rozwiewać korzystając z porad eksperta.

Navigation